Наше рішення базується на 75 см супутниковій антені з моторизованим приводом iNetVu ® Ка-75V Drive-Away.
Інтернет увійшов у наше життя і ми вже не уявляємо себе без електронної пошти та веб-сайтів, ICQ та Skype®, YouTube та соціальних мереж. Мобільний інтернет, що став можливим завдяки таким технологіям, як Wi-Fi, GPRS, Edge, UMTS, LTE та іншим, з кожним роком стає швидше та надійніше. Але залишаються місця, де немає доступу до мережі інтернет або швидкість з’єднання недостатня. В таких випадках на допомогу приходить супутниковий інтернет. Сама технологія використання супутника для зв’язку не нова, але тільки зі стартом використання діапазону Ка, з’явилась можливість отримати недорогий портативний широкосмуговий доступ до мережі. Ka-Sat супутник зв’язку Ка-діапазону, розташований на геостаціонарній орбіті в позиції 9 градусів східної довготи. Ємність супутника – 82 вузьких промені по 237 МГц з пропускною здатністю 475 Мбіт/сек кожний, формуючих зону покриття супутника Ka-Sat (мал. 1), що охоплює всю Європу, частину Близького Сходу, Україну та декілька областей Росії. Розташування променів супутника на території України зображено на мал.2. Загальна пропускна здатність супутника складає приблизно 70 Гбіт/сек. Центр керування мережею належить Skylogic та розташований в місті Турін (Італія).
Передача з Землі на борт здійснюється на частотах 28057,5–30000 МГц, а прийом — 18400–20200 МГц. Потужність передавача на Землі складає лише 3 Вт. Більше інформації можна почерпнути з сайту Eutelsat або з Вікіпедії — Ka-Sat.
Наше рішення, що базується на 75 см супутниковій антені з моторизованим приводом iNetVu ® Ка-75V Drive-Away, може бути встановлено на даху легкового автомобіля, а завдяки блоку керування iNetVu® 7024C налаштування на супутник відбувається в автоматичному або ручному режимах та займає не більше п’яти хвилин. Сучасний модем забезпечує швидкість передачі інформації або завантаження файлів до 5 Мбіт за секунду. Для телевізійних трансляцій наживо ми пропонуємо додатково набір кодер–декодер, що стискає сигнал по стандарту H.264.
Живлення обладнання забезпечують два Li-Po акумулятора та інвертор на 220 Вольт. Цього достатньо для 2 годин роботи. В разі потреби система може комплектуватися більш потужним акумулятором та сучасним бензиновим генератором.
У будь-який час можлива передача сигналу без потреби резервування ємності транспондера. Підключення камери може бути як кабелем так і бездротовим (радіо подовжувач або Wi-Fi). За потреби може бути організовано зв'язок ведучого зі студією. Також є можливість обмінюватись файлами збереженого відео та вести розмови через мережу Skype, здійснювати потокове мовлення (streaming media) на сайт чи сервер, використовуючи ноутбук, планшетний комп’ютер чи смартфон.
Використання супутникового інтернету для телевізійних трансляцій суттєво зменшує витрати телекомпаній, адже вартість передачі 60 Гбайт інформації на швидкості до 5 Мбіт/сек складає лише 1000 гривень (тарифний пакет VIP), що дає змогу мовити понад 27 годин.
Типови варіанти використання супутникового інтернету для телевізійних трансляцій наживо: