Швидкісні системи передачі даних

Швидкісні системи передачі даних

Симплексна і дуплексна швидкісна система передачі даних

Відмінні особливості:

1. Система є широкосмуговою з шумоподібним сигналом, тому не створює перешкод для інших вузькосмугових систем що працюють в тому ж діапазоні.
2. Використання на рухомих об’єктах, швидкість яких може сягати 450 км/год.
3. Для літальних апаратів, що перебувають на висоті понад 2000 м, швидкість може досягати 900 км/год.
4. Високі швидкості передачі даних — від 2 до 50 Мбіт/с.
5. Тип застосовуваної модуляції на сьогоднішній день унікальний, і не може бути прийнятий іншими пристроями.
6. Скритність системи (спектральні складові знаходяться на 30 дБ нижче середньої потужності сигналу, сигнал має вигляд шумоподібного сигналу і може бути прийнятий тільки таким же демодулятором, а із застосуванням шифрування на рівні Ethernet, скритність значно зростає).

Система призначена для передачі великих потоків інформації в одному напрямку. Швидкість передачі від 2 до 50 Мбіт/с, в залежності від обраних параметрів модуляції. У даній системі застосовується модифікована COFDM модуляція, що дозволяє використовувати систему на рухливих об’єктах, швидкість яких може досягати 450 км/год. Для літальних апаратів які знаходяться на висоті понад 2000 м, швидкість може досягати 900 км/год.

Така модифікована COFDM модуляція має унікальну систему кодування, що поряд з малою амплітудою кожної окремої піднесучої (рівень кожної піднесучої на 30 дБ нижче середнього рівня переданого сигналу, у зв’язку з чим спектр сигналу перебуває значно нижче рівня шумів) забезпечує високу скритність даної системи і забезпечує хорошу електромагнітну сумісність з іншими вузькосмуговими пристроями, що працюють у цьому діапазоні.
Тип застосовуваної модуляції  може бути прийнятий тільки подібними пристроями. Так як передача одностороння, то можлива втрата інформації, у разі зникнення зв’язку. Дана система є широкосмуговою з шумоподібним сигналом, тому не створює перешкод для інших вузькосмугових систем, що працюють в тому ж діапазоні частот.

Варіанти використання симплексної системи

Передача даних (відео, аудіо та ін.) з автомобілю спостереження, гелікоптера (літака) на рухомі і нерухомі об’єкти

У даному випадку в зоні обслуговування повинно бути встановлено кілька базових станцій (можуть використовуватися існуючі щогли, або висотні будівлі), на яких встановлюються приймачі. Кількість базових станцій залежить від розмірів зони обслуговування, для міста — від ступеня забудови. Радіус дії однієї базової станції, при висоті щогли 150 м, буде складати до 20 км при прямій видимості, і до 2 км — при щільній забудові для великих міст.
Для покриття території такого міста як Київ необхідно від 4 до 8 базових станцій.

При встановленні декількох приймачів на базових станціях, можливе використання декількох автомобілів спостереження.
Для літальних апаратів радіус дії однієї базової станції при висоті щогли 150 м (можуть використовуватися існуючі щогли, або висотні будівлі) буде складати до 100 км, при висоті польоту понад 2000 м.

Система збору і передачі інформації від датчиків та систем спостереження

Дана система призначена для збору інформації від різних датчиків (датчики руху, теплові датчики, магнітні датчики, сейсмічні датчики тощо) та систем спостереження (відеокамери, тепловізори, малогабаритні радари тощо) з Ethernet інтерфейсом, і передача її по радіоканалу на диспетчерський центр (сервер).

Система збору і передачі інформації складається з:

передавачів що підключаються до датчиків, які забезпечують передачу даних з малою швидкістю передачі на проміжні вузли (сервери);
передавачів що підключаються до систем спостереження, які забезпечують передачу даних з високою швидкістю передачі на проміжні вузли (сервери);
прийомопередавачів що підключаються до проміжних вузлів (серверів), які забезпечують передачу даних з високою швидкістю передачі на диспетчерський центр (головний сервер);
багатоканальний прийомопередавач диспетчерського центру (головного сервера), що забезпечує високошвидкісний зв’язок з проміжними вузлами.

Відмінні особливості:

1. Модульність системи.
2. Висока завадостійкість та стійкість до подавлення.
3. Можливість нарощування кількості датчиків.

Варіанти використання даної системи

Системи охоронної сигналізації великих об’єктів або територій, або групи об’єктів:

иллюстрации-Слипченко3