“5 канал”. Модернізація апаратної і студії новин.

“5 канал”. Модернізація апаратної і студії новин.

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Замовник: «5 канал»
Ціль: Оновлення АСБ (апаратно-студійного блоку) і ефірної апаратної.

11391738_856701074410903_6650530792887795774_nВ 2015 році керівництво 5 каналу прийняло рішення зробити технічне оновлення мовного тракту. В процесі обговорення проекту і згідно затвердженому технічному завданню, було прийнято рішення розділити апаратно-студійний блок (АСБ) від ефірної апаратної, тим самим провести розділ робочих зон і впорядкувати робочі процеси. Нові приміщення ефірної і студійної апаратних були заново розроблені і реалізовані від макету до фінальної інсталяції. В апаратних встановлені нові комплекти технологічної меблі, розроблені нашою компанією. В приміщеннях ефірної і студійної апаратних створені окремі гермозони для встановлення локального гучного обладнання. В якості центральної матриці и мульти-екранів ми використовували обладнання Blackmagic. Звуковий тракт в АСБ спроектований на базі цифрового пульта Si Performer. Замість аналогового відеопульта встановлена сучасна продакшн-система TriCaster 8000 від компанії NewTek, що дозволяє вирішувати практично любі теоретичні задачі. Всі основні вузли системи в новому комплексі(відеомікшер, центральна матриця, звукове обладнання) продубльовані, що дозволяє забезпечувати цілодобове безперебійне мовлення. Також проведена заміна студійного світла і систем підвісів. Замість старих люмінесцентних приладів були встановлені сучасні світодіодні прилади MegaLED. У новій студії встановлено 6 нових поворотних камер Sony BRC-H900P з можливістю дистанційного керування через пульт NewTek. Весь проект від постановки задачі до запуска було реалізовано за 6 місяців. Завдяки виконаній роботі телеканал готовий перейти на HD мовлення з мінімальними капіталовкладеннями.
Віталій Вєтєв, керівник проекту.

644062_534442719916416_1969738412_nНова студія новин «5 каналу» і нова сітка мовлення стали дуже цікавим завданням для нашого технічного персоналу і для системного інтегратора також. Фактично, необхідно було терміново ввести в експлуатацію нову ефірну апаратну і новий апаратно-студійний блок. В реалізації цього проекту нам допомогла компанія Comtel. На ринку всі давно привикли до обмежених бюджетів і до найближчих допустимих термінів. Ми в свою чергу задачу поставили на порядок складнішу: запустити в роботу весь цей комплекс безшовно для прямого ефіру. Ми не знімали з сітки мовлення й не переносили на резервну площадку ані жодного випуску новин. Те що спочатку здавалось авантюрою, - при грамотному підході, дисципліні і кваліфікованих виконавців, - стало яскравим технологічним кейсом. И це тільки початок. Ми дуже задоволені результатами роботи і розраховуємо на подальшу співпрацю.
Ярослав Шамборовський, головний продюсер «5-го каналу».