Системи керування освітленням

Системи керування освітленням

Компанія Комтел пропонує системи керування від компанії ETC, всесвітньовідомого виробника освітлювальних систем і систем керування. Для побудови більш бюджетних систем ми пропонуємо недорогі пристрої української компанії DLL.

На сьогоднішній день, в якості стандарту для управління освітлювальними приладами прийнятий цифровий інтерфейс DMX512, створеного на основі промислового протоколу EIA 485 (RS-485). З точки зору розподілу та доставки сигналу DMX до пристроїв, можна виділити 2 системи

 • Прості системи, побудовані повністю на фізичному рівні DMX512. В цьому випадку сигнал від пульта керування розподіляється за допомогою простих DMX-дистриб'юторів на певну кількість виділених ліній та подається до пристроїв. Таке рішення застосовується в переважній більшості нескладних проектів, де потрібно не більше 512 каналів (адрес) керування. Деякий пульти, наприклад, ETC Element мають два DMX512 виходу і тим самим забезпечують 1024 каналів керування.
 • Системи з мережевою інфраструктурою на базі протоколу ACN. В основі даного рішення лежить ідея «упаковки» сигналу DMX512 в IP-потік, і відповідно адміністрування, розподіл і доставку сигналу за допомогою IP-рішень. Такий варіант будується із застосуванням перетворювачів ACN>DMX (для підключення DMX-пристроїв, оскільки більшість кінцевих пристроїв мають інтерфейс DMX512) та DMX>ACN (для перетворення сигналу DMX в IP-поток для підключення пультів, що не мають підтримують протокол ACN). Система керування з мережевою інфраструктурою на базі АСN застосовується в системах, де потрібна велика кількість каналів керування (1024 і більше), оскільки в одному каналі передачі даних (фактично - в одному кабелі) передається весь DMХ потік, що генерується пультом.

На базі обладнання ETC може бути побудована система керування для будь-яких ТВ-студій, починаючи від малих ТВ-студій до більш глобальних проектів, наприклад, таких як концертні шоу.
Компанія ETC пропонує пульти керування наступних сімейств

 • Пульты семейства SmartFade - невеликі пульти з базовим набором функціональних можливостей, з максимально простим
  інтуітівно зрозумілим інтерфейсом, призначен для керування статичним світлом в невеликих ТВ-студій. Програмне забезпечення SmartSoft для ПК розширює можливості керування та графічного відображення станів каналів пульта в інтерактивному режимі.
 • Пульти сімейства EOS - потужні пульти з надзвичайно гнучким програмним забезпеченням EOS, з повним набором функціональних можливостей для застосування в складних шоу і ТБ-передачах. Всі пульти сімейства EOS підтримують мережевий протокол керування ACN. Синтаксис команд програмного забезпечення EOS дає повний та передбачуваний контроль до всіх керованих параметрів. 
  Головний в сімействі - пульт Eos Ti, який отримав три основних галузевих нагороди «Продукт року» на виставках LDI, PLASA і Showtech. Пульт Eos знімає всі обмеження в контролі над світлом, він націлений конкретно на виконання серйозних завдань у великих проектах. Ємність системи - від 4096 до 16,384 адрес, 16.000 каналів керування (пристроїв), 10,000 Cues, 999 аркушів Cue, 200 плейбеков, 999 субмастеров, 30 Fader Pages
  Gio знаходиться посередині між Eos і Ion, пропонуючи функціональність Eos в компактному розмірі, щоб вписатися в будь-який простір у виїзних умовах. Ємність системи - від 2048 до 8,192 адрес, 16.000 каналів керування (пристроїв), 10,000 Cues, 999 аркушів Cue, 200 плейбеков, 999 субмастерів
  Пульт Ion створений за традицією з консолю Eos і з тим же серйозним набором функціональних можливостей що і EOS, але має більш компактні розміри. Для користувачів віддають перевагу ручне управління опціонально можуть використовуватися панелі Fader Wing з конфігуруються фейдарамі. Ємність системи - від 1024 до 6,144 адрес, 16.000 каналів керування (пристроїв), 10,000 Cues, 999 аркушів Cue, 200 плейбеков, 999 субмастерів
  Замикаючий лінійку Element має все той же стиль роботи Eos, але він пропонує спрощений набір функцій, роблячи його ідеальним рішенням для користувачів, які віддають перевагу ручному керуванню. Ємність системи - 1024 адрес, 250 або 500 каналів керування (пристроїв), 999 Cues, 1 лист Cue, 120 субмастерів

 Cистеми димерування

Компанія Комтел пропонує різні типи димерних пристроїв для побудови централізованих і розподілених систем димерування.
Під централізованими мається на увазі типове рішення побудови системи димерування, із застосуванням диммерних шаф модульного або моноблочного виконання зі стаціонарним силовим розподіленням виділеними  до розеток студії. Для реалізації централізованих систем компанія Комтел пропонує наступні типи обладнання.

Система димерування IES Matrix Mk II (ETC). Система із застосуванням SineWave технології (амплітудне регулювання синусоїди напруги живлення). Найбільш якісна система, що забезпечує найкращі показники з точки зору електромагнітної сумісності - мінімум гармонійних спотворень електромережі, відсутність імпульсних «викидів» в мережу, відсутність перешкод і наведень на слабкострумові ланцюги, а також відсутність акустичного шуму від спіралі лампи навіть в потужних освітлювальних приладах (5кВт). Диммерні шафи виконуються по модульній архітектурі з високою щільністю установки силових блоків.  Доступні димерні блоки з потужністю каналу димерування 3, 5 і 12кВт.

Система димерування Sensor 3 (ETC) - модульна система на базі традиційної фазной технології димерування. Шафа системи Sensor 3 може комплектуватися димерними блоками з потужністю каналу дімерування від 1,3 до 5 кВт, кожен димерний блок має 2 канали димерування, а також з різним параметром «час наростання» - основного якісного параметра димірних пристроїв. Шафи системи Sensor 3 доступні на 12, 24 і 48 модуля, з різною системою підключення по N проводніку, з опціональним резервним блоком управління СEM3. Димерна система, побудована базі шаф Sensor 3-96 є однією з найбільш щільних з доступних на ринку на сьогоднішній день, що забезпечують максимальну кількість каналів димерування на одиницю площі. Система Sensor 3 може бути замовлена з функцією Advanced Features, яка забезпечує передачу інформації про стан димерних блоків (струм каналу, температура, стан лампи та інше) на пульти керування сімейства EOS.

Димерні пристрої сімейства Smart Solutions (ETC). Бюджетні системи сімейства Smart Solutions побудовані з використанням фазної технології димерування представляють собою функціонально-закінчені  димерні блоки в корпусах для настінного монажа або в компактних висотой 2RU 19" корпусах для установки в телекомунікаційні шкафи. Димерні блоки доступні з різною кількістю каналів димерування (3-6-12 ) з різною потужністю (5кВт - 3,2кВт - 2,3 кВт) відповідно, обладнані тороїдальними фільтрами, забезпечують параметр час зростання 100мкс.

Для бюджетних проектів компанія Комтел пропонує димерні пристрої в 19" та настінних корпусах, а також додаткові пристрої українського виробництва від компанії DLL.


Розподілені системи димерування

Останнім часом з зв'язку все більшим використанням в ТВ-студіях освітлювальної техніки з вбудованими димерними блоками та керуванням за DMX протоколом (люмінесцентні, LED прилади), особливо в невеликих студіях, необхідність в побудові студій з централізованою системою димерування помітно скорочується. Разом з тим про повне заміщення традиційних джерел світла з галогенними лампами розжарювання говорити поки що рано, необхідність в димерних пристроях зберігається. В таких випадках, стає доцільним застосування розподілених систем із використанням компактних, одноканальних димерних блоків, що встановлюються локально (найбільш часто на каретках або лірі приладу). В студіях зі стаціонарною схемою підвісу можуть застосовуватися компактні димерні пристрої на 4-6 каналів, встановлювані на рівні робочої стелі. Компанія Комтел пропонує димерні блоки виробництва ETC, MTS, DLL з різною технологією димерування (SineWave, фазне димерування ) для побудови розподілених димерних систем. Нижче показані деякі приклади димерних блоків для побудови розподілених систем.