Студійна автоматизація трансляції радіо-ефірів на радіостанціях

Студійна автоматизація трансляції радіо-ефірів на радіостанціях

Видеотрансляція радіоефірів в мережу інтернет є досить популярним явищем на європейських радіостанціях. В останній час цей тренд широко прийшов в Україну. Популярність таких рішень пояснюється можливістю залучення більшої аудиторії слухачів порівняно з традиційним радіо за рахунок більшої інтерактивності. Використання онлайн-трансляцій радіоефірів актуально на радіостанціях з великим об'ємом новинного контенту, що супроводжуються прямими включеннями телефонних дзвінків від радіослухачів, інтерв'ю з запрошеним гостями в студії. Також подібні системи популярні і на музичних радіостанціях, в яких традиційний музичний контент поєднується з прямими включеннями зі студій із відомими радіоведучими та їх гостями.

Компанія Comtel пропонує автоматизовані системи онлайн-трансляції радіоефірів, що керують камерами, графікою та титрами на програмному забезпеченні Event Director власної розробки (розробка GetApp).
Event Director - програмне рішення, що дозволяє автоматизувати переключення камер на основі певних подій.
Робота програми побудована на подіях та пріоритетах. На скріншоті представлено кілька типових подій (Event): рівень аудіосигналу, час, GPI, Group та багато іншого. Кожна подія (Event) може бути налаштована незалежно і мати власний пріоритет у своєму середовищі. Для кожної події ми можемо визначити пул дій (Аctions). Пул дій - це конкретний набір дій, які будуть виконуватись при виникненні подій. Під дією розуміється: переключення камер, видача сигналів для сторонних системи керування, сигнали GPO, відправка повідомлень, відтворення кліпу або списку відтворення та інших типів дій.
Event Director аналізує аудіосигнали, що надходять від мікрофонів в студії та автоматично переключає камери у відповідності до запрограмованих дій. Параметри дії (Action) визначають затримку при перемиканні камер, а також її налаштування - Pan/Tilt, Zoom, focus. Програмне забезпечення дозволяє гнучко персоналізувати мікрофони в студії і створити дії таким чином, щоб уникнути небажаних перемикань в залежності від пріоритета мікрофона або уникнути непотрібних перекадруваннь камер. Система може бути побудована з кількістю камер менше, ніж кількість мікрофонів у студії. У мінімальному варіанті достатньо встановити три камери. Дві камери PTZ перемикаються між собою с різними параметрами Zoom-a та одна стаціонарна камера загального плану, що забезпечує трансляцію на момент підготовки нового плану по одній з керованих PTZ камер.

Програмне забезпечення може працювати з зовнішніми кнопочними панелями, підключеними по мережі Ethernet.