Продовжуючи почату 2 роки назад традицiю, в цьому сезонi ми побудували черговий телеканал проекту MediaFair.TV прямо на своєму стенді в рамках Телерадіоярмарки 2016 і хочемо поділитися деталями реалізації нашої ідеї.
В цьому році було вирішено застосувати концепцію мінімалізму і доступності студійних рішень. В якості головного пристрою ми використовували систему TriCaster Mini, яка забезпечила нам можливість комутації і трансляції достатньої кількості джерел, серед яких:
- дві студійні камери BlackMagic Studio з оптикою Leica (для крупних планів);
- PTZ-камера Panasonic AW-HE120 (Tricaster також керував дистанційно всіма необхідними параметрами камери – позиціюванням, зумом, фокусом і балансом білого);
- камера Panasonic 160, яка забезпечувала трансляцію картинки суцільного плану з 12-метровго крану від компанії VideoSolutions;
- екрани комп`ютерів ведучого і режисера;
- відеосигнал з віддаленого майданчику – подіум майстер-класів;
Окрім того, TriCaster Mini також забезпечив відтворення плейлистів кліпів, накладання титрів і логотипів, DVE-ефекти, багатоканальний запис, стримінг на Youtube, зведення звуку і формування зображення для великого телеекрану в студії.
У звуковому тракті було використано наступне обладнання:
- три радіосистеми Sennheiser для ведучих;
- зовнішній аудіомікшер Allen Heath (для оперативного управління мікрофоном);
- вбудований в TriCaster аудіомікшер з компресором/лімітерами для зведення інших джерел звуку;
- навушники Beyerdynamic DT 770.
Освітлювальна система студії була повністю побудована на діодних джерелах світла.
Через наявність в залі особистої системи освітлення з невизначено «холодною» кольоровою температурою і великим скляним фасадом виставочного комплексу в безпосередній близості від нашої студії було прийнято рішення використовувати світло з кольоровою температурою 5600K.
Малююча і контрова лінії – лінзовані прилади Dedolight DLED4.1, при потужності всього в 40Вт вони прекрасно справлялись з задачою. Ефективна оптична система цих відносно малопотужних приладів дозволила забезпечити потрібні рівні освітлення і відмовитись від використання більш потужних і громіздких моделей.
В якості заповнюючого світла – відмінно зарекомендовавші себе в наших проектах потужні студійні панелі MegaLED, які завдяки високій якості передачі кольору (CRI 98) і дуже м`якому і комфортному світловому потоку стали відмінним доповненням до направленного світла Dedolight.
Біля подіума для майстер-класів був встановлений TriCaster 460, котрий забезпечував запис заходів і трансляцію по NDI в студію. (Примітка автора: більш детально про технології NDI ви можете прочитати в нашій статті, NDI – ВБИВЦЯ SMPTE 2022 І SDI… ?)
Крім того, була задіяна одна камера ТЖК з накамерним світлом MegaLED і радіомікрофоном Sennheiser, яка забезпечила зйомку урочистого відкриття Телерадіоярмарки, запис синхронів і сюжетів на стендах експонентів виставки, а також крупних планів з подіум майстер-класів. Такий невиликий комплект порівнянно недорого обладнання дозволив організувати двух-дневну трансляцію високої якості, задіяв при цьому мінімум персоналу:
- ведучий: Андрій Мкртчян;
- режиссер-оператор: В`ячеслав Волинщіків;
- помічник режиссера: Юрій Ліфшиц (обучівся роботі з TriCaster Mini за 1 день);
- оператор камер студії і камери ТЖК: Павло Попков;
- дизайн студія, світло, керівництво відділу маркетинг компанії «Comtel»: Юлій Назаров;
- керівник IT-відділу компанії «Comtel»: Роман Білоус.
Вся команда отримала задоволення від процесу реалізації творчих ідей, і ми в свою чергу, будемо раді поділитися нашим досвідом і реалізувати любі ваші ідеї і задачі різної складності вже сьогодні.
Запис трансляції MediaFair.TV, а також інших подій Телерадіоярмарки 2016 дивіться на нашому youtube-каналі.