Перспективні освітлювальні системи

Перспективні освітлювальні системи

Компанія Comtel ексклюзивно представляє на українському ринку перспективні розробки в області освітлювальних технологій від провідних світових виробників–новаторів.

RPT lighting (Remote Phosphor Technology)
Декілька років тому в індустрії освітлювальних технологій відбулась важлива подія: аудиторії була представлена технологія віддаленного фосфору (RPT, Remote Phosphor Technology). Перспективні освітлювальні прилади серії TruColor® одразу ж почали збирати престижні нагороди в своїй галузі, у тому числі CinecAward2012.

trucolor_hsRPT можна назвати різновидом LED–технології, але новітність підходу полягає в усуненні однієї з головних проблем LED — нестабільній температурі кольору потоку світла через перегрів світлодіодного елемента. За новою технологією випромінюючим елементом є вся передня поверхня приладу, яка являє собою спеціальний екран із фосфоро вмісного полімеру.

905496_210372505753466_1439162748_o
Цей екран опромінюється зсередини високочастотними фіолетовими світлодіодами і сам починає світитися, випромінюючи якісний потік світла з дуже високими спектральними характеристиками (до CRI 98!). Екран знаходиться на значній відстані від світлодіодів (3-4 см), тому не схильний до перегріву і якість передачі кольору залишається стабільною незалежно від часу роботи приладу. У традиційних LED панелях, де напівпрозорі пластикові екрани покликані пом'якшувати і розсіювати жорстке світло світлодіодних матриць, „з'їдаючи“ при цьому значну частину потоку світла. У нових приладах пластиковий екран матовий і досить щільний, сам по собі є первинним джерелом світла, не вимагає ніяких додаткових розсіювачів для пом'якшення світлового потоку, тому дорогоцінні люмени не втрачаються.

Важливо звернути увагу, що технологія RPT дозволяє отримати дуже точну повторюваність характеристик кольору приладів — при такій конструкції це досягається простіше і точніше, ніж у традиційних LED.  Енергетична ефективність та продуктивність нових приладів на дуже високому рівні — вище, ніж у галогенних джерел світла приблизно в 5 разів.

У комплекті з приладами поставляються змінні фосфорні екрани з каліброваними температурами кольору: 2700K (CRI 98), 3200K (CRI 98), 4300K (CRI 97), 5600K (CRI 96), 6500K (CRI 93). Також опціонально доступні екрани для роботи з хромакеєм (сині або зелені).

super-bowl-boradcast-centerНовими приладами вже зараз із задоволенням користуються в кіновиробництві. Їх ефективність і якість високо оцінили голлівудські оператори, серед яких — Боб Фінлі III (Люди в Чорному 3. Людина-Павук 2&3).  На ТВ вони також починають збільшувати популярність, так новий мовний комплекс Fox Sport обладнаний приладами серії TruColor HS.

 

 

 


Plasma Lighting

Іще одна перспективна технологія на ринку — плазмові джерела світла.  Технологія нова, але вже встигла завоювати безліч професійних нагород, серед яких Best of IBC2012 і Best New Lighting Technology of CineGear 2012.

Ось деякі прилади з модельного ряду плазмових джерел світла:
hive

HIVESpectrumGraph

Плазмові джерела світла історично далеко не нові, ще Нікола Тесла півтора століття тому пропонував концепт плазмової лампи, але Едісон зі своєю ідеєю лампи розжарювання виявився більш успішним у сфері маркетингу. Тим не менш, в наші дні плазмова технологія повертається.
Наразі плазма взяла все найкраще від технології HMI з її високою світловіддачею та від технології LED з її невибагливістю в обслуговуванні, надійністю і високим ККД, при цьому перевершуючи обидві ці технології в спектральному складі світла і якості передачі кольору.

Головні переваги плазми:
— мікро сонце — джерело, що випромінює світло, майже ідентичне сонячному (весь спектр (no spikes), 5600K, CRI 94)
— повна відсутність мерехтіння (flicker free, теоретично до 225 мільйонів кадрів на секунду!, це дозволяє безбоязно працювати з усіма існуючими на сьогоднішній день і в найближчому майбутньому камерами для надшвидкісної зйомки)
— тривалий ресурс джерела світла — більше 10 тис. годин без спотворення передачі кольору та зменшення світловіддачі
— відсутність зовнішнього баласта
— потік світла удвічі вищий ніж у ламп HMI
— виділяють значно менше тепла порівняно з HMI, згідно цього параметру вони близькі до LED — з плазмовими приладами можна працювати без рукавичок
— повна відсутність шуму в процесі роботи

10524374_724561804232928_3294747924423268604_nНові прилади ідеальні для швидкісної зйомки, для роботи на відкритих локаціях в комбінації з сонячним світлом, а також у High Level фотографії, де їх можна комбінувати з імпульсним світлом завдяки високій світловіддачі.
Серед тих, хто вже використовує нові прилади, — великі кінокомпанії США, в тому числі Paramount, провідні телевізійні мережі, серед яких FOX і ABC, відомі американські фоторентали.

Нове та перспективне освітлювальне обладнання вже доступно для замовлення у відділі продажів компанії Comtel.