Автоматизована система онлайн-трансляцій радіоефірів

Автоматизована система онлайн-трансляцій радіоефірів

Відеотрансляція радіоефірів в інтернет є досить популярним явищем на європейських радіостанціях. Останнім часом цей тренд приходить і в Україну. Популярність такого рішення пояснюється можливістю залучення більшої аудиторії слухачів у порівнянні з традиційним радіо, в першу чергу за рахунок більшої інтерактивності. Впровадження онлайн-трансляцій радіоефірів актуально на радіостанціях зі значним обсягом новинного контенту, що супроводжуються прямими включеннями телефонних дзвінків від радіослухачів, інтерв'ю із запрошеними до студії гостей та т.і. Також подібні системи популярні і на музичних радіостанціях, в яких традиційний музичний контент поєднується з прямими включенями зі студії з відомими радіоведучими та їх гостями.
Компанія Комтел пропонує побудову автоматизованих систем онлайн-трансляцій радіоефірів, що не вимагають окремого оператора, керуючого камерами, графікою та титрами.
Система виконується на обладнанні Broadcast Pix і PTZ-камер основних виробників (Panasonic, Sony, Hitachi). Крім того, можуть використовуватися будь-які камери класу Сompact, встановлені на керовані голови pan / tilt компанії Telemetrics.
Основу системи складає продакшн-світчер компанії Broadcast Pix та пристрій Broadcast Pix VOX. У модельному ряду компанії є 3 пульта - Flint, Mica, Granite, що відрізняються в першу чергу кількістю входів. Для простих застосувань у разі використання 3-4 камер можна використовувати найпростіший пульт Flint. Максимальна ємність системи складає 128 мікрофонів і 22 камери.
У всі пульти вбудована функція Сlip-сервера та графічної станції, таким чином система не вимагає зовнішніх play-out серверів і графічних станцій. Опція Сamera Control дає можливість керувати PTZ безпосередньо за допомогою системи Broadcast Pix.
Для автоматизації процесу перемикання камер та управління графікою використовується окремий компактний 1RU пристрій Broadcast Pix VOX або Broadcast Pix VOX Lite. Пристрій інтегрується з пультом Broadcast Pix і PTZ-камерами, формуючи єдину систему. Пристрій Broadcast Pix VOX аналізує аудіосигнали, що приходять з мікрофонів студії і автоматично перемикає камери відповідно до запрограмованих макросів. Параметри макросу визначають затримку при перемиканні камери, а також її налаштування - положення pan / tilt, zoom, фокусування, інше. Програмне забезпечення VOX дозволяє гнучко персоніфікувати мікрофони в студії і створити макроси таким чином, щоб уникнути непотрібні перемикання в залежності від пріоритету мікрофону або непотрібні перекадрування камер. Система може бути  побудована з кількістю камер меншим ніж, кількість мікрофонів в студії. У мінімальному варіанті достатньо встановити 2 камери, що перемикаються між собою з різною крупністю плану. У цьому і подібних випадках, необхідно звертати увагу на параметри використовуваних камер, а саме на швидкість виконання камерою процесу фокусування, zoom, руху Pan/Tilt, інших налаштувань для дотримання часових інтервалів між перемиканнями. Додатково, макроси системи VOX управляють видачею графіки  з можливістю використання інформації з зовнішніх джерел, наприклад з Twitter, або систем електронного голосування. Система налаштовується таким чином, що користувач створює набір шаблонів, які можуть застосовуватися до однієї або різних передачам в залежності від умов онлайн-трансляції: кількість використовуваних мікрофонів (ведучих, гостей), настройки камер, шаблони титрування, тимчасові інтервали перемикання та інше.